Семінар педагогів Бібрської територіальної громади

11 червня 2024 року відбувся семінар педагогів Бібрської територіальної громади «Використання природних ресурсів, об’єктів інфраструктури та природотерапії Яворівського національного природного парку в екологічному вихованні та оздоровленні учнівської молоді». Організатори заходу – Марія Лазорко, старша викладачка кафедри природничо-математичної освіти УЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», та Оксана Годованець, заступниця начальника відділу рекреації та екоосвіти Яворівського НПП.

Марія Лазорко привітала учасників семінару та підкреслила основну ідею заходу: популяризація екологічних знань з метою формування екологічного мислення та екологічної культури учнівської молоді.

Мета заходу співзвучна з ідеєю. Крім цього, до мети також відносимо надання інформації про екодіяльність національних природних парків та співпрацю навчальних закладів із природоохоронними установами, екологічне просвітництво.

Питання, які розглядались:

  • Природоохоронні установи як орієнтири екологічної освіти та оздоровлення учнівської молоді.
  • Форми і напрями екоосвітньої роботи Яворівському НПП.
  • Застосування та ефективність природотерапії в оздоровчих цілях учнівської молоді.

Марія Лазорко зазначила, що ефективними є уроки в довкіллі, співпраця природо-заповідних установ та освітніх закладів. Адже еколого-просвітницька діяльність національних природних парків сприяє підвищенню рівня екологічної культури учнівської молоді. Природоохоронні установи повинні відігравати роль своєрідних орієнтирів в екологічній освіті, вихованні та оздоровленні учнівської молоді.

Христина Гащук детально розповіла про форми і напрями екоосвітньої роботи у Яворівському НПП, основні екологічні акції.

Оксана Годованець інформувала про використання природотерапевтичних технологій, відзначила їх ефективність для оздоровлення здобувачів освіти, а також провела учасників екологічним маршрутом «Стежка Івана Франка» до урочища «Чорні озера». Стежка чудово репрезентує все різноманіття розтоцької природи. Під час пішохідного переходу можна побачити річку Верещицю зі ставами, Білу скелю зі степовою флорою, мальовничі Чорні озера, чудовий розтоцький ліс, в якому поєдналися дуб, бук із сосною. Мандрівка є оздоровчою та відпочинковою завдяки невеликому фізичному навантаженню та диханню цілющим і чистим повітрям.

Майстриня Марія Маруняк провела майстер-клас з розпису Яворівської іграшки, яка є спадщиною ЮНЕСКО.

Краса і барви довкілля, чудовий розтоцький ліс, живе спілкування,  затишна атмосфера, позитивні емоції– таким був день для учасників семінару.

Вивчаймо та зберігаймо природу рідного краю! Вдячні славним Збройним Силам України за можливість працювати, дізнаватись, спілкуватись!

Опубліковано
В категорії Новини
Партнери