Учителі біології обговорили структуру предмета «Біологія» у 8 класі НУШ та його методичне забезпечення

На вебінарі «Реалізація компетентнісного підходу до викладання біології у 8 класі НУШ» учителі обговорили структуру предмета, формат та дизайн підручника, навчально-методичні комплекти для уроку, підбір компетентнісно-орієнтованих завдань.

Вебінар організувала Марія Лазорко, старша викладачка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», яка ознайомила присутніх з метою, структурою предмета, особливостями організації освітнього процесу, видами навчальної діяльності відповідно до засад модельної програми курсу «Біологія» у 8 класі. Вона поділилася досвідом застосування діяльнісного підходу в реалізації навчання на уроці біології у 8 класі НУШ.

До вебінару долучилися співавтори підручника «Біологія 8 клас» видавництва «Генеза»: Людмила Юрченко, вчителька біології Черкаської гімназії № 3, та Ольга Кулініч, вчителька біології вищої категорії, вчителька-методистка ліцею № 1 м. Хмільник Вінницької області. Вони представили дизайн підручника, детально ознайомили із структурою, зразками компетентнісно-орієнтованих завдань, цікавими рубриками, ілюстраціями, роз’яснили і запропонували своє бачення компетентнісно орієнтованих завдань для оцінювання результатів навчання в природничій навчальній галузі.

Вебінар викликав зацікавлення у вчителів біології, які висловлювали власні міркування щодо підходів у викладанні біології та оцінювання результатів навчання здобувачів освіти. Оксана Шпак, заступник керівника Бібрського опорного ліцею імені Уляни Кравченко, відповідальна за методичний супровід вчителів біології Бібрської територіальної громади, Олена Батіг, консультантка Сокальського центру професійного розвитку педагогічних працівників, учителька біології Поторицької ЗШ І-ІІІ, Людмила Левицька, консультантка Яворівського центру професійного розвитку педагогічних працівників, Галина Химич, учителька ліцею № 2 Дрогобицької міської ради, Володимир Іванець, учитель Поршнянської філії-гімназії КЗССР Ліцей ім.Героя України М.Паньківа, відзначили, що безпосереднє спілкування з авторами підручників є важливим елементом у процесі роботи професійних спільнот над вибором програм, підручників та навчальних матеріалів у рамках академічної свободи та відповідальності за освітні результати. Такі зустрічі необхідні для педагогів, бо педагоги мають змогу проаналізувати та скоординувати свої системи оцінювання згідно Держстандарту.

Опубліковано
В категорії Новини
Партнери