Екоуроки в довкіллі

9 листопада 2023 року відбувся семінар учителів біології Сокальської територіальної громади «Екоуроки в довкіллі» в екоосвітньому просторі у ведмежому притулку «Домажир». Організатор події – Марія Лазорко, старша викладачка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти».

Головна мета події«ввести дітей в обстановку, де є і яскраві образи, і причинно-наслідкові зв’язки між явищами, де діти захоплюються, переживають почуття подиву перед красою  і водночас мислять, аналізують» (В. Сухомлинський).

На семінарі обговорили питання:

  • Уроки в довкіллі.
  • Лісова школа як модель навчання у природньому просторі.
  • Притулок – ворота у світ дивовижної флори та фауни.
  • Академія диких тварин. Збереження популяції бурих ведмедів.
  • Лісова школа: квести, природні лабіринти, екологічні стежки, вікторини для різних шкільних вікових груп.

Марія Лазорко ознайомила учасників з різновидами уроків у довкіллі та моделями навчання у природному просторі. Викладачка презентувала лісову школу як модель навчання у природньому просторі, запропонувала лісовий журнал для лісових уроків, інтерактивні вправи,  можливі «пригодницькі запитання», твори-перевтілення, дидактичні вправи для уроків серед природи. Лісова школа – це не конкретний освітній заклад, а модель навчання в природному середовищі. Учні, відвідуючи уроки лісової школи, вчаться спостерігати, досліджувати, аналізувати, взаємодіяти з природою, працювати в команді. Природничі науки можуть допомогти у формуванні емпатії в тандемі із живою природою.

Марія Глова, координаторка освітніх проєктів, розповіла про місію, пріоритети, основні напрями та діяльність організації щодо захисту тварин. Вона представила екскурсійні маршрути із освітніми стендами та інсталяціями. Це маршрути різної складності, організовані як освітні кола, де учні можуть дізнатися багато цікавої інформації про тварин. Вона провела з педагогами квест, ознайомила з майстер-класами та локаціями притулку для навчання дітей різних вікових груп (екологічними стежками, природними лабіринтами). Інтерактивні уроки, квести, майстер-класи розроблені з метою розширення знань про природу рідного краю. Уроки у лісовій школі сприяють дбайливому ставленню до навколишнього середовища. Освітня діяльність  щодо  захисту тварин, зазначила кординаторка, відіграє провідну роль у зміні ставлення людей і має великий вплив на життя тварин.

Олена Батіг, консультантка Сокальського центру професійного розвитку педагогічних працівників, відповідальна за методичний супровід предметів природничого циклу закладів освіти Сокальської ТГ, підкреслила роль інтерактивних та нестандартних уроків, квестів, майстер-класів, розроблених з метою розширення знань про природу рідного краю, розвитку емпатії, співчуття.

Завершили зустріч вправою «Оркестр природи» та виготовили креативні листівки з природного матеріалу.

Вдячні Збройним Силам України за можливість працювати, творити, спілкуватись!

Опубліковано
В категорії Новини
Партнери