Семінар для вчителів зарубіжної літератури, вчителів інтегрованого курсу літератур (української та зарубіжної)

14 вересня 2023 року працівники кафедри гуманітарної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» провели обласний методичний онлайн-семінар для вчителів зарубіжної літератури, вчителів інтегрованого курсу літератур (української та зарубіжної) «Реалізація діяльнісного підходу у процесі вивчення зарубіжної літератури та інтегрованого курсу літератур». На зустріч запросили авторський колектив модельних програм і підручників під керівництвом професорки Ольги Ніколенко.

Модерувала захід Людмила Ковальова, старша викладачка кафедри гуманітарної освіти КЗ ЛОР ЛОІППО, яка в тому числі входить до складу співавторів підручників із зарубіжної літератури.

Ольга Ніколенко, докторка філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, представила дві програми: «Зарубіжна література. 5-9 класи» («Школа радості», 2021 р. зі змінами 2023 р.) та «Інтегрований курс літератур (української та зарубіжної). 7-9 класи» («Червона рута», 2023 р.), рекомендовані МОН України. Ольга Миколаївна натхненно й змістовно розповіла про найкращі книжки України та світу, які увійшли до програм. Головне завдання літератури в умовах війни, зауважила Ольга Ніколенко, – зберегти українську націю.

Лідія Мацевко-Бекерська, професорка, завідувачка кафедри світової літератури факультету іноземних мов ЛНУ ім. І. Франка, наголосила на душорятівній функції літератури в умовах сьогодення.

Анна-Марія Богосвятська, кандидатка філологічних наук, завідувачка кафедри гуманітарної освіти КЗ ЛОР ЛОІППО, розповіла про методичне забезпечення для вчителів інтегрованого курсу літератур: сітку годин, навчальну програму, орієнтовне календарно-тематичне планування.

Про вересневий методичний портфель для вчителів зарубіжної літератури та особливості діагностування видів мовленнєвої діяльності (аудіювання, говоріння, читання, письмо) розповіла Вікторія Туряниця, директорка НВК № 4 з поглибленим вивченням іноземних мов Свалявської міської ради, учителька-методистка. Наталія Рудніцька, учителька-методистка, привернула увагу львівських педагогів до сучасних цифрових сервісів, що створив акторський колектив. Редактор Всеукраїнського журналу «Зарубіжна література в школах України» розповів про професійні конкурси для вчителів та учнів, а також наголосив на відкритості авторського колективу під керівництвом професорки Ольги Ніколенко, який завжди реагує на потреби педагогів.

Вчителі Львівської області поспілкувалися з авторами модельних програм і підручників щодо особливостей навчання зарубіжної літератури та інтегрованого курсу літератур в умовах сьогодення та висловили велику подяку спікерам і організаторам семінару за цікаву, продуктивну, актуальну зустріч.

Опубліковано
В категорії Новини
Партнери