Семінар-практикум керівників закладів позашкільної освіти

20 вереcня 2023 року в Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар керівників закладів позашкільної освіти Львівщини «Залучення дітей з особливими освітніми потребами до позашкілля», організований кабінетом координаційно-методичної діяльності. У семінарі взяли участь 35 керівників закладів позашкільної освіти з різних територіальних громад Львівської області.

Павло Хобзей, директор КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», наголосив на важливості забезпечення права дітей на позашкільну освіту у воєнний час, зокрема дітей з особливими освітніми потребами, ознайомив учасників із сучасними тенденціями надання послуг у позашкільній освіті та викликами, що постають у діяльності позашкільних закладів у новому навчальному році. Він привітав учасників семінару з Днем позашкілля та нагородив переможців, учасників і експертів I етапу Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти у 2023 році, дипломами та подяками департаменту освіти та науки Львівської ОДА відповідно.

Галина Кузь, методистка кабінету «Обласний ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти» КЗ ЛОР ЛОІППО, виступила перед слухачами щодо шляхів залучення дітей з особливими освітніми потребами до позашкілля. Вона  ознайомила учасників з філософією інклюзивного навчання, концепцією універсального дизайну, а також наголосила на важливості запровадження її елементів у закладах позашкільної освіти.

Галина Вархолик, завідувачка кабінету «Обласний ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти» КЗ ЛОР ЛОІППО, ознайомила учасників із зарубіжним досвідом охоплення дітей з ООП позашкіллям. Доповідачка на прикладі Фінляндії продемонструвала різноманітні заходи у цій сфері. Під час семінару три групи учасників провели обговорення та, як результат, представили свої напрацювання за такими напрямками: труднощі у роботі з дітьми з ООП; способи залучення дітей з ООП до позашкілля; мотивація батьків і  співпраця.   

Упродовж семінару-практикуму доповідачі надали відповіді на поставлені учасниками запитання. Відбулося активне обговорення сучасного стану запровадження інклюзивної освіти у позашкіллі. Учасники окреслили проблемні питання у цій сфері та обмінялися практичним досвідом щодо їхнього вирішення.

Олександра Коцовська, методистка кабінету координаційно-методичної діяльності КЗ ЛОР ЛОІППО, ознайомила керівників закладів позашкільної освіти з методичними рекомендаціями щодо змісту та оформлення навчальних програм з позашкільної освіти, розробленими ДНУ ІМЗО.

Проведений семінар-практикум засвідчив значне зацікавлення керівників закладів позашкільної освіти Львівщини актуальною темою. Учасники схвально оцінили проведений захід та запропонували теми для наступних семінарів.

Більше фотографій можна завантажити за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1ZJNu7CZmJzI5HwyKyQpuhzPqT7p22-5D?usp=sharing

Опубліковано
В категорії Новини
Партнери