29 квітня 2026 року у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулися урочистості з нагоди нагородження переможців ІІІ (обласного) етапу ХХV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!», присвяченого Шевченківським дням.
Зустріч із переможцями та їхніми наставниками вже стала доброю традицією інституту — простором визнання, натхнення й діалогу поколінь. Цьогоріч конкурс проходив на тему «Огонь запеклих не пече» (Тарас Шевченко) у двох номінаціях: «Література» та «Історія України і державотворення». На обласний етап подано 35 робіт учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти.
У вітальному слові директор інституту Павло Хобзей наголосив, що участь у конкурсі є добровільною, а отже — особливо цінною. Він подякував учням, учителям і батькам за активність та підкреслив: кожна творча робота має своє продовження і може стати важливою у майбутньому.
Заступниця голови постійної комісії з питань освіти, науки та інновацій Львівської обласної ради Параскевія Дворянин акцентувала на важливості читання як основи формування світогляду й державницького мислення. Вона відзначила, що у представлених роботах учні демонструють не лише глибоке розуміння теми, а й уміння презентувати себе, вдячність наставникам та любов до рідного краю.
Заступниця директора департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Олена Урдей підкреслила актуальність конкурсу в умовах війни, адже саме через історію та слово формується національна ідентичність, усвідомлення власної ролі у розбудові сильної й незалежної держави.
Голова журі у номінації «Історія України і державотворення» Ігор Танчин та членкиня журі у номінації «Література» Анна-Марія Богосвятська відзначили високий рівень робіт. Анна-Марія Богосвятська наголосила, що сьогодні йдеться не лише про конкурсні тексти, а про голос дітей — їхній досвід, біль і силу пам’яті. Особливо зворушливими є роботи, написані після 2022 року, в яких учні осмислюють особисті історії та подвиги рідних, що захищають Україну.
Переможцям вручено дипломи департаменту освіти і науки Львівської ОДА та цінні подарунки.
Номінація «Література» (проза і поезія):
- Гнатишин Марта — учениця 10-А класу Ліцею №1 Зимноводівської сільської ради Львівського району, оповідання «У боротьбі народжуються герої»
- Івашина Марія — учениця 7-Б класу Гімназії №2 Шептицької міської ради, казка «Маг Зоремівель»
- Дмитришин Божена — учениця 8 класу ЗЗСО І–ІІІ ступенів с. Борщовичі Новояричівської селищної ради, робота «Казки під кулями, або Там, де книга стає бронею»
- Плохих Софія — учениця 11 класу Кам’янобрідського ЗЗСО І–ІІІ ступенів імені Петра Андрусіва Новояворівської міської ради, поезія «Не пробачимо»
- Яремко Анна-Марія — учениця 8 класу Шоломинської гімназії Давидівської сільської ради, робота «Дякуйте кожному, що ми можемо бачити сонце!»
Номінація «Історія України і державотворення»:
- Гаврилів Марія, Скільська Марта — учениці 10-А класу Бориславського ЗЗСО І–ІІІ ступенів №4 імені Стефана Коваліва, робота про вплив історичних постатей ХХ ст.
- Лобай Матвій — учень 9 класу ЗЗСО І–ІІІ ступенів с. Новий Витків Радехівської міської ради, робота «Військо у криївках…»
- Кіндратів Надія — учениця 9-Б класу гімназії №10 імені Євгена Коновальця Дрогобицької міської ради, робота «Феномен Левка Скопа»
- Мацур Тетяна — учениця 10 класу КЗ «Ліцей ім. А. Чайковського м. Самбора», робота про Андрія Чайковського
- Шемберко Ярина — учениця 8 класу Шоломинської гімназії, робота «Незламний дух українського народу: Любов Гайовська (Рута)»
Особливою гордістю є перемога на IV (фінальному) етапі конкурсу Софії Плохих та Ярини Шемберко, які відзначені дипломами Міністерства освіти і науки України.
Педагоги, відзначені грамотами
- Гаврилів Роксолана Зіновіївна — учитель історії (Борислав)
- Гада Леся Богданівна — учитель історії (Самбір)
- Дембіцька Оксана Романівна — учитель української мови і літератури (Борщовичі)
- Деменчук Оксана Радиславівна — учитель української мови і літератури (Шоломиничі)
- Дрозда Роман Андрійович — учитель історії (Шоломиничі)
- Захарія Лілія Адамівна — учитель історії (Дрогобич)
- Криштопа Ольга Іванівна — учитель української мови і літератури (Шептицький)
- Мозола Галина Миколаївна — учитель української мови і літератури (Новояворівськ)
- Поліщак Галина Миколаївна — учитель української мови і літератури (Зимна Вода)
- Рурка Андрій Мирославович — учитель історії (Новий Витків)
Модераторкою заходу виступила завідувачка кабінету координаційно-методичної діяльності Леся Гриза, яка представила переможців та їхні роботи. Святкову атмосферу доповнили виступи педагогів: учителька Ольга Криштопа привітала учасників авторською поезією, а Оксана Деменчук звернулася до учнів із теплими словами підтримки та натхнення.
Подія ще раз засвідчила: сучасна учнівська творчість — це не лише про талант, а й про відповідальність, пам’ять і силу слова, що формує майбутнє України.






