Оцінювання в хімічній освіті: тренери-педагоги області обговорили сучасні підходи та методичні рішення

18 травня 2026 року відбулося онлайн-заняття тренерів-педагогів хімії Львівської області, яке організувала завідувачка кафедри природничо-математичної освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидатка педагогічних наук Ольга Туриця.  

Тема зустрічі — «Оцінювання результатів навчання здобувачів освіти з хімії. Компетентнісно орієнтовані завдання». Під час заходу розглянули і проаналізували результати масштабного опитування, у якому взяли участь 267 учителів хімії та 29 педагогів-тренерів з хімії Львівської області. Результати анкетування продемонстрували актуальні потреби педагогів та окреслили вектори подальшої методичної підтримки.

Людмила Левицька,  консультантка КУ ЯМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників», учителька хімії Залузької гімназії, детально зупинилася на нормативно-правовій базі оцінювання, критеріях оцінювання за природничою освітньою галуззю, а також розкрила основні функції оцінювання. Особливу увагу вона приділила новоствореному посібнику «Методичні матеріали на допомогу вчителю хімії НУШ. 8 клас».

Уляна  Глущенко, вчителька хімії Яворівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 та «учитель-методист», запропонувала колегам компетентнісні задачі з хімії для підсумкового оцінювання, а також презентувала матеріали для індивідуальної форми навчання (сімейної та екстернату). Окрім цього, учасники обговорили особливості й психологічні аспекти формувального оцінювання та розглянули цікаві онлайн-платформи для створення інтерактивних завдань.

Окремим акцентом зустрічі став виступ Володимира Старчевського, доктора технічних наук, професора кафедри фізичної, аналітичної та загальної хімії Інституту хімії та хімічних технологій Національного університету «Львівська політехніка», щодо хімічної термінології в Україні. Він ознайомив слухачів з новим національним стандартом — ДСТУ 2439:2018 «Хімічні елементи та прості речовини. Терміни та визначення основних понять, назви й символи», який розробили провідні вчені-хіміки Національного університету «Львівська політехніка».

Зустріч пройшла у форматі активного професійного діалогу. Щиро дякуємо колегам за  змістовні доповіді та постійне прагнення до професійного розвитку!

Опубліковано
В категорії Новини
Партнери